Copyright 2024 - Inwest-Agro

DACS w Polsce krótka wersja

Witajcie!

Z dumą prezentujemy wnioski po roku użytkowania wentylacji DACS w Polsce w krótkiej wersji Video!

 

-->>FILM<<--

 

Potwierdzają się wszystkie plusy systemu

 

-mniejszy pobór prądu

-wzbogacony w tlen lepszy klimat

-sucha ściółka

-redukcja dościelania

-redukcja odorów

-lepsze przyrosty

-zdrowsze stado

-mniejsza śmiertelność

-oszczędność na ogrzewaniu

-zwiększona wytrzymałość ptaków w okresach gorących

-brak podciśnienia

-ekipy łapiące lubią to

 

ZARASZAMY DO RELACJI NA NASZYM KANALE YT

 

-->>FILM<<--

 

NIE ZWLEKAJCIE!

MAGFAN mini

magfan_mini_logo

 

MagFan Mini - ultra wydajny wentylator ścienny z napędem bezpośrednim

 

MagFan Mini to mniejsza wersja wentylatora MagFan. Jest to wentylator z napędem bezpośrednim wykonany z wysokiej jakości materiałów. Optymalizacja aerodynamiczna we wszystkich fazach projektowania zaowocowała wentylatorem o bardzo wysokiej wydajności energetycznej.

Przy średnicy 740 mm (30"), wydajności 17.471 m3/h (10.000 cfm) i poborze mocy 25,5 W/1000 m3/h (15 cfm/Watt) przy 0 Pascal, MagFan Mini wyróżnia się na tle innych wentylatorów o podobnych rozmiarach.

magfan_mini_1

 

Wentylator MagFan Mini jest wyposażony w wysokowydajny silnik o mocy 0,3 kW przeznaczony zarówno do włączania/wyłączania, jak i sterowania prędkością za pomocą napędu o zmiennej częstotliwości (VFD).

mini_tabela

mini_tech

 

 

MagDoor

Wentylator MagFan Mini można zainstalować z drzwiami MagDoor. MagDoor tworzy hermetyczne, izolowane uszczelnienie, którego nie można znaleźć w żadnej innej żaluzji lub przepustnicy na rynku. Drzwiczki

MagDoor jest napędzany silnikiem i działa na podstawie prostego sygnału włączania/wyłączania

magfan_mini_2

 

 

 

 

magfan_mini_logo

magfan_mini_3

 

magfan_mini_4

ROK użytkowania DACS w Polsce!

STNDARDa

logo-DACSInwest-Agro-Z.O.O-Logo

 

Witajcie!

Z dumą prezentujemy wnioski po roku użytkowania wentylacji DACS w Polsce!

 

-->>FILM<<--

 

Potwierdzają się wszystkie plusy systemu

 

-mniejszy pobór prądu

-wzbogacony w tlen lepszy klimat

-sucha ściółka

-redukcja dościelania

-redukcja odorów

-lepsze przyrosty

-zdrowsze stado

-mniejsza śmiertelność

-oszczędność na ogrzewaniu

-zwiększona wytrzymałość ptaków w okresach gorących

-brak podciśnienia

-ekipy łapiące lubią to

 

ZARASZAMY DO RELACJI NA NASZYM KANALE YT

 

-->>FILM<<--

 

NIE ZWLEKAJCIE!

 

 

Wentylacja w kurniku

 

Wentylacja w kurniku

 

1. Wentylacja w kurniku a rentowność inwestycji

 

 

Pytanie kluczowe dla aktualnych i przyszłych hodowców: Jak dobrze zacząć, by zarabiać na drobiu w dzisiejszych czasach?

By odpowiedzieć na to pytanie, należy zastanowić się co tak naprawdę łączy wszystkie rozwiązania na rynku wyposażenia bez względu na wybraną firmę.

Wspólnym mianownikiem okazuje się tutaj rodzaj zastosowanej/propagowanej wentylacji która jest wentylacją podciśnieniową, a której wizualizację można zobaczyć poniżej:

 

went1

Widzimy tutaj wentylację podciśnieniową, z wlotami bocznymi, kominami wyciągowymi, oraz wentylatorami szczytowymi, jest to przyjęty standard wentylacyjny od ponad 30 lat.

 

 

To co charakteryzuje to rozwiązanie to straty cieplne i pewien stopień klimatu, narzucony poprzez podciśnienie, co sprawia że uzyskuje się takie a nie inne wyniki. Ze względu na to, wyniki dają określoną opłacalność, która w sposób oczywisty wpływa na rentowność prezentowanego budynku.

By utrzymać standardy zarobkowe, nie żadko Hodowca buduje po czasie kolejne nowe budynki zwiększając tym samym produkcję.

 

 

Dodatkowo, jeśli przyjżymy się wentylatorom szczytowym i kominowym, znajdziemy tu wersje standardowe silników, które pracując w podciśnieniu stracą swoją sprawność(czyli wytracą na wymianie powietrza) i dodatkowo zaczną przez to pobierać więcej energii elektrycznej.

Kolejnymi minusami jest to, że w Polsce mamy zmienność klimatu( okresy chłodne, mokre, gorące), a ze względu na to:

 • często obserwujemy konieczność coraz to nowych nastaw by adoptować się do zewnętrznego klimatu
 • w okresach wilgotnych hodowca często nie radzi sobie z mokrą ściółką
 • wloty boczne w zależności od jakości mogą się odkształcać / przymarzać, wymagają też korekt - poprawek nastaw tak, by wszystkie otwierały się tak samo
 • powyższe wpływają ujemnie na jakość hodowli
 • obecność podbitki - tak zgadza się, poza względami estetycznymi i łatwiejszym myciem, jedną z funkcji podbitki jest prowadzenie" wpadającego powietrza do środka hali
 • wloty boczne w okresach mocno wietrznych mogą poprzez mocne powiewy przepuszczać powietrze, zaburzając i tak trudny do utrzymania klimat w podciśnieniu.

 

Pojawiają się też rozwiązania hybrydowe, łączące ze sobą, wloty boczne, wloty sufitowe, a nawet mieszacze sufitowe, gdzie celem dwóch ostatnich jest odzysk ciepła spod sufitu lub spod dachu. Znamiennym jest jednak to, że:

 • dodatki te nadal pracują w podciśnieniu( a więc nie mają rozprężonego powietrza, ponadto "męczą" one wentylatory wyciągowe a więc pobór prądu rośnie)
 • stopień skomplikowania obsługi rośnie:
  • woty sufitowe to dodatkowe linki, zblocza, siłowniki(tak samo jak wloty boczne)
  • mieszacze podsufitowe to dodatkowe odbiorniki prądu, powiększające rachunek końcowy( zazwyczaj ze standardowymi silnikami o słabej sprawności)
 • serwisowanie powyższych to dodatkowe koszta i przery technologiczne 
 • oszczędność cieplna ze względu na podciśnienie jest na niskim poziomie, ponieważ i tak czy chcemy czy nie, pbędziemy wyciągać to ciepło na zewnątrz.

 

 

2. Jaka najlepsza wentylacja na kurnik? Wentylacja prosta w działaniu, minimalnej ilości sprzętu i odbiorników (bez przerostu formy nad treścią), redukująca serwis do minimum, dająca lepsze wyniki końcowe.

 

Zdecydowanie jest to wentylacja bez podciśnienia.

Wentylacja bez podciśnienia to lepiej odczuwalne powietrze, powietrze jest rozprężone, tym samym nie obciążające wentylatorów wyciągowych, co sprawia, że wentylatory pracują w warunkach znamionowych, nie narażając nas na podwyższone rachunki za energię elektryczną.

W tym miejscu polecamy wentylację DACS. Jednak wentylacja od DACS to coś więcej. 

went2

Już na pierwszy rzut oka widać rożnice. Zamiast wlotów bocznych/sufitowych/mieszaczy mamy wlot kominowy Corona, gdzie przez ponad 20 lat był on używany oraz doskonalony dzięki uzyskanym doświadczeniom na fermach i potwierdził swoje liczne zalety i wyższość nad innymi rozwiązaniami na rynku. Jeśli postaramy się porównać wcześniej wspomniane wady wentylacji podciśnieniowej to z DACS uzyskujemy:

 

 • Prostotę systemu i minimalizacja elementów( brak linek, zbloczy, dodatkowych odbiorników prądu jak siłowniki czy wentylatory standardowe)
 • Corona to 3 w jednym:
  • Mieszacz powietrza
  • rekuperator powietrza
  • wlot powietrza

 

 • Najwyższej klasy wentylatory (najmniejszy pobór prądu i najwyższa sprawność: kominy silniki 0,3kW, wydajność wyciągu to 17471m3/h przy 0Pa; 25.5W/1000m3/h)
 • jakość wykonania: kominy o grubości 1cm, wykonane z ABS, elementy montażowe stal nierdzewna)
 • System sprawdzony przez ponad dwie dekady
 • Potwierdzone oszczędności ogrzewania nawet do 70%
 • Lepsze natlenienie stada poprzez brak podciśnienia
 • Lepsze wyniki 
 • więcej czasu - wentylacja DACS z pełnym zestawie wysterowuje się sama, nie trzeba jej korygować
 • Zmienność klimatu nie wpływa ujemnie na hodowlę: Wlot Corona ma zdolność mieszania zimnego zewnętrznego powietrza z wewnętrznym ciepłym.
 • pod koniec rzutu, przy łapaniu stada, pracująca załoga doceni obecność naszej wentylacji w budynku, drzwi mogą być otwarte a nasz klimat pozostanie niezachwiany - dlaczego? Brak podciśnienia!
 • brak konieczności używania podbitki - mniejsze koszty początkowe inwestycji
 • mniej punktów wlotowych do mycia: zamiast 150-200 wlotów ściennych plus sufitowych/mieszaczy mamy 8-10 krotnie mniej punktów wlotowych do mycia
 • podmuchy boczne są niestraszne dla wentylacji DACS. Budynki w strefach wietrznych z wlotami Corona utrzymują stabilny klimat wewnętrzny.

 

Z wentylacją DACS poradzisz sobie też z wolnym wybiegiem, zawsze będziesz mieć stabilny klimat.  

 

Sam wlot Corona działa w sposób jak poniżej:

went4

 

Film

 

Widzimy tutaj odzysk ciepła, mieszanie, a w przypadku potrzeby pełanej wentylacji, w fazie 3, widzimy pełen nawiew na boki, nadal 360 stopni do okoła, ale jednocześnie prosto w dół, w nasze stado, dając tym samym dodatkowy ruch powietrza. Wszystko napędzane silnikiem 0,3kW.

 

Potwierdzeniem wyższości wentylacji DACS nad każdym innym rozwiązaniem są lepsze wyniki a także zdolność wentylacji nawet bardzo szerokich budynków:

went3

 

went5

 

3. Dlaczego DACS? Z prostego względu: polepszamy rentowność budynku: dzięki wentylacji bez podciśnienia DACS uzyskujemy ogromne oszczędności na ogrzewaniu, lepsze wynki, oraz zawsze stabilny klimat, bez względu na porę roku.

Tym samym, o wiele prostrze - nieskomplikowane rozwiązanie DACS, wymagające mniej uwagi i posiadające wzwiększoną żywotność, ze względu na jakość zastosowanych komponentów,nasz system sam pracuje na siebie, zaś produkt końcowy w postaci zdrowszego stada to dodatkowa wartość dodana.

 

 

4. Jakie rodzaje wentylacji mamy do wyboru?

 •  DACS Standard:    To wentylacja bez wentylatorów szczytowych, proponowany system chłodzenia: Zamgławianie. Film ; Film 2

standard

 

 

 

 • DACS Standard a:    To wentylacja dodatkowo z wentylatorami szczytowymi MAGFAN i dodatkowym dopustem powietrza na froncie w postacji automatycznych żaluzji MAGDOOR ; proponowany system chłodzenia: Zamgławianie. Film ; Film 2

STNDARDa

 

 

 

 • DACS Standard b: z dodatkowym odzyskiem ciepła z poddasza. Wentylacja z wentylatorami szczytowymi MAGFAN i dodatkowym dopustem powietrza na froncie w postacji automatycznych żaluzji MAGDOOR ; proponowany system chłodzenia: Zamgławianie. 

Renders_Standard_a

 

 

 

 

 • DACS REVERS, Wentylacja z wentylatorami szczytowymi MAGFAN, z systemem schładzania zamgławianie, dodatkowym dopustem powietrza stają się kominy normalnie wyciągowe. Ogromną zaletą systemu jest dodatkowy nadmuch przez odwrócony ciąg wentylatorów normalnie wywiewnych, co daje wzmożony nadmuch wraz wlotami Corona, tworząc "szachownicę nadmuchu" na całej powierzchni budynku.

revers_main

revers

 

 

 

 

 • DACS PAD COOLING: Wentylacja z wentylatorami szczytowymi MAGFAN, system schładzania: PAD Cooling w ścianach lub przybudówkach

padcooling

 

 

 

 

 • DACS PAD COOLING a: Wentylacja z wentylatorami szczytowymi MAGFAN, system schładzania: PAD Cooling w ścianach lub przybudówkach, z dodatkowym odzyskiem ciepła z poddasza

 pad_cooling_a

 

 

 

 

 • DACS Renders: wentylacja BEZ wentylatorów szczytowych z chłodzeniem PAD cooling, z poborem powietrza spod dachu(powietrze omija lub przechodzi przez PADy chłodzące).  Film.

RENDERS_nowy

 

 

 5. Jak wentylacja DACS ma się do istniejących budynków?

Podoba Ci się nasze rozwiązanie, chciałbyś spróbować, jednak masz już istniejący budynek? skontaktuj się z nami.

 

 

 

Zapraszmy do współpracy, będzie nam miło Ci pomóc.

 

Inwest-Agro Wyposażenie dla profesjonalistów na miarę XXI wieku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowa Seria MAGFAN

magfan_logo

 

 

   NOWOŚĆ !

 

NOWA SERIA WENTYLATORÓW MAGFAN!

 

 

MagFan przewyższa wszystkie inne wentylatory

MagFan jest światowym liderem w dziedzinie wydajności wentylatorów. Niezależnie od wybranej wersji, wszystkie oferują niezrównaną

wydajność, efektywność i żywotność.

MagFan zawdzięcza swoją wydajność nie tylko wysokowydajnym silnikom. Bardziej niż cokolwiek innego, to właśnie

wyraźna przewaga wydajności wynika z aeromechaniki zastosowanej przy opracowywaniu MagFan.

To oczywiste, gdy porównamy wydajność i efektywność z innymi wentylatorami podobnej wielkości.

Bez wyjątku, MagFan przewyższa wszystkie inne wentylatory!

 

MagFan jest odpowiedzią

MagFan jest szeroko stosowany we wszystkich typach budynków inwentarskich, w szklarniach i zastosowaniach przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie powietrze

musi być wydajnie przemieszczane, MagFan jest odpowiedzią.

 

Jedna unikalna koncepcja

Na pierwszy rzut oka nie ma widocznej różnicy między trzema wersjami MagFan.

MagFan1, MagFan3 i MagFan5 wykorzystują tę samą obudowę. Jedyne różnice polegają na zastosowanej

silnika i zastosowaniu różnych wirników. Jedna unikalna koncepcja - trzy różne wentylatory.

 

Aerodynamika robi różnicę

Przede wszystkim należy pamiętać, że wentylator o doskonałej aerodynamice zawsze będzie najbardziej wydajnym wentylatorem, niezależnie  od prędkości, z jaką pracuje. Tak więc, od minimalnej prędkości do pełnej prędkości, aerodynamika odgrywa najważniejszą rolę w wydajności i efektywności wentylatora.

To jest właśnie powód, dla którego MagFan konsekwentnie przewyższa wszystkie inne wentylatory kiedykolwiek testowane w Bess Lab na Uniwersytecie w Illinois.

 Z dużym marginesem!

 

magfan_facet

 

Zoptymalizowany do perfekcji

Dzięki ścisłemu skupieniu się na aerodynamice w fazie projektowania, MagFan został zoptymalizowany do perfekcji. Powietrze wpadające do

do wentylatora nie napotyka żadnych ograniczeń, a stożek wylotowy delikatnie odprowadza powietrze z wentylatora. Konstrukcja silnika i piasty wirnika

ograniczają przepływ powietrza do minimum. Łopatki wirnika zostały starannie zaprojektowane i przetestowane do perfekcji.

Te małe, ale ważne szczegóły zapewniają wysoki przepływ powietrza i niezrównaną efektywność energetyczną.

 

mafan_silniki

 

 

 

Wybór odpowiedniego wentylatora MagFan

 

Zastosowania

MagFan to bardzo wszechstronny wentylator, który można dostosować do wielu różnych zastosowań. Wybór odpowiedniego wentylatora MagFan

dla danego zastosowania obejmuje określenie, jak często wentylatory będą pracować ze zmniejszoną prędkością, ale obejmuje również

określenie, przy jakim ciśnieniu statycznym wentylator będzie pracował.

 

Przepływ powietrza jest kluczowy

Tam, gdzie temperatury zewnętrzne wahają się dobowo i/lub sezonowo, lub gdzie produkcja ma różne

wytwarzanie ciepła i zmienne nastawy temperatury od początku do końca (np. w budynku z brojlerami), prędkość wentylatora będzie się zmieniać, a oszczędności uzyskane dzięki kontroli prędkości będą znaczące. Podobnie, jeśli wymagane jest wysokie ciśnienie statyczne (np. w budynkach z klatkami lub filtrami), niezbędna jest zdolność do wytwarzania przepływu powietrza przy wysokim ciśnieniu.

Niezależnie od zastosowania, MagFan jest idealnym wyborem ze względu na wysoką wydajność i zdolność do wytwarzania wysokich prędkości powietrza  nawet w budynkach, w których ciśnienie statyczne przekracza 100 Pa

 

Integracja z systemem

MagFan płynnie integruje się ze wszystkimi sterownikami klimatu i może być łączony z dowolnym typem wlotów. Nie

ważne, jak zaprojektowany jest system wentylacji, najwyższa sprawność i wydajność MagFan zawsze doprowadzi do

do ogromnych oszczędności.

 

Wyraźne zalety

Jak widać w poniższej tabeli, wentylator MagFan z napędem bezpośrednim (wirnik montowany jest bezpośrednio na wale silnika) ma wyraźne zalety w porównaniu do tradycyjnych wentylatorów ściennych. Zalety, które zapewniają znacznie lepszy zwrot z inwestycji.

 

magfan_porwnanie_tabeleczka

 

 

 

 

Wyznaczanie nowych standardów

logomagfan1

 

 

 

 

 

 

MagFan1 - nasz wentylator ON/OFF

MagFan1 to nasz wentylator ON/OFF. Jest to wentylator z napędem bezpośrednim, więc nie ma pasków i kół pasowych - a zatem nie wymaga konserwacji. Ze względu na

wyjątkową wydajność i ciśnienie, MagFan1 jest najlepszym wentylatorem ściennym sterowanym ON/OFF kiedykolwiek testowanym w Bess Lab, University Illinois.

 

Wyższa wydajność energetyczna

MagFan1 może być również sterowany prędkością. Zadziała każdy standardowy napęd o zmiennej częstotliwości (VFD). Sterowanie prędkością VFD

pozwala na wysoką efektywność energetyczną MagFan1 w porównaniu do wersji oferowanych przez naszych konkurentów.

 

tabela_MAGFAN1_nowa

 

3phae_inductor_motor

 

 

 

 

magfan3_logomagfan5_logo

 

Ulepszenie, które daje czadu!

Średnio, we wszystkich punktach pracy, MagFan3 i MagFan5 są o około 10% bardziej wydajne niż ich poprzednicy.. Ale to znacznie więcej niż tylko poprawa wydajności.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz trójłopatkowy MagFan3, czy pięciołopatkowy MagFan5, otrzymasz wentylator zdolny do zapewnienia bardzo wysokich przepływów powietrza nawet przy ekstremalnych ciśnieniach statycznych - i dostarczać konkretną wydajność i ekstremalną sprawność rok po roku, bez konieczności konserwacji innej niż zwykłe czyszczenie.

Co równie ważne, ze względu na nową konstrukcję wirnika, wentylatory obejmują teraz szerszy zakres pracy, z minimalną prędkością 160 obr/min i maksymalną prędkością do 900 obr/min. Pozwala to na znacznie bardziej precyzyjną kontrolę przepływu powietrza a przeprojektowany wirnik zachowuje pełną stabilność przy wietrze czołowym nawet przy bardzo niskich obrotach.

 

Unikalne, chronione funkcje

Nowe wentylatory MagFans wprowadzają długą listę pierwszych w branży funkcji, a co najmniej trzy nowe aplikacje, które zostały opatentowane:

 •  Zwiększona wydajność i efektywność w całym zakresie. Pierwszy wentylator o wydajności ponad 30 cfm/W

           przy 30 000 cfm/0,1", dokładnie przetestowany w Bess Lab

 • - Jeden kompaktowy (opatentowany) silnik o wysokiej wydajności. Ulepszony do IP66/IP4X z goretexową wtyczką odpowietrzającą i działającym o wiele chłodniej niż jakikolwiek inny silnik na rynku
 •  Dwukrotnie większy moment obrotowy niż w innych silnikach PM o równoważnej wielkości ramy przy niskich obrotach i trzy do czterech razy większy moment   obrotowy niż w silnikach BLDC/EC o równoważnej wielkości ramy przy niskich obrotach.
 •  Wybór 3- i 5-łopatkowych wirników zapewniających najwyższą sprawność i ekstremalną wydajność nawet przy ciśnieniu

 

           przekraczającym 100Pa/0,4'' WC

 

magfan3_i_magfan5

 

 

 

magfan3_logomagfan5_logo

 

 Idealny wybór

Kiedy projektowaliśmy MagFan3, skupiliśmy się na stworzeniu wysokowydajnego i wydajnego wentylatora przeznaczonego do budynków, w których ciśnienie statyczne rzadko przekracza 50 Pa (0,2'' WC). Oznacza to, że MagFan3 jest 

idealnym wyborem dla budynków ze zwierzętami trzymanymi na podłodze.

 

Ekstremalne ciśnienia statyczne

Pięciołopatkowy wirnik MagFan5 to wentylator o wysokiej wydajności, który zapewnia wysoki przepływ powietrza nawet przy ekstremalnych ciśnieniach statycznych.

MagFan5 to również wentylator o wysokiej wydajności, który przewyższa wszystkie inne wentylatory o tej samej charakterystyce. MagFan5

generuje wysoki przepływ powietrza przy ciśnieniu statycznym do 137 Pa (0,55'' WC), więc jest to jedyny właściwy wybór dla obiektów z klatkami

i budynków z filtrami, w których wysokie ciśnienie statyczne jest najbardziej widoczne podczas cyklu produkcyjnego.

 

Punkt krytyczny

 

Jak widać na poniższych wykresach, MagFan3 (niebieska linia) ma najwyższą wydajność i jest najbardziej wydajny z tych dwóch urządzeń aż do 50 Pa (0,2'' WC).

MagFan3 może z łatwością wytwarzać przepływ powietrza przy ciśnieniu do 75 Pa (0,30'' WC), ale jak widać również od 50 Pa (0,2'' WC) do 137 Pa (0,55'' WC) MagFan5 ma wyższą wydajność i wyższą sprawność. Oznacza to, że "punkt krytyczny" między MagFan3 i MagFan5 znajduje się przy 50 Pa (0,2'' WC).

 

mag3mag5_wykresy

 

 

 

 Wydajność zmieniająca grę 

magfan3_logo

 

Zawsze zwycięzca

MagFan to najlepiej przetestowany wentylator w Bess Lab, University of Illinois, pod względem sprawności, wydajności i współczynnika przepływu powietrza (AFR).Żaden inny wentylator nie był tak znaczącym przełomem na rynku dużych wentylatorów, a dzięki tym danym MagFan zawsze będzie zwycięzcą w porównaniu do innych marek.

 

Wydajność i zrównoważona produkcja

Technologia napędu bezpośredniego, wysoce aerodynamiczny korpus i konstrukcja silnika/wirnika dodatkowo zwiększają jego zalety i sprawiają, że MagFan3 jest jedynym właściwym wyborem tam, gdzie liczy się efektywność energetyczna i zrównoważona produkcja. Jak widać poniżej, trójłopatkowy wirnik zapewnia wyjątkową sprawność i wydajność w zakresie niskich i średnich ciśnień.

 

magfan3_tabela

magdrive3

 

 

 

 

 

 

Atrakcyjny wszędzie tam, gdzie potrzebne jest wysokie ciśnienie 

magfan5_logo

 

MagFan5 - pięciołopatkowy wirnik MagFan.

MagFan5 wykorzystuje 5-łopatkowy wirnik, ale poza tym jest identyczny z MagFan3. Jest przeznaczony do zastosowań

 

wymagających wydajności ciśnieniowej od 50 do 137 Pa (0,2 do 0,55'' WC).

 

Zwiększenie ogólnej wydajności i rentowności

W operacjach na dużą skalę i operacjach z filtrem HEPA ciśnienie statyczne często przekracza 100 Pa (0,40'' WC). Powyżej

tego punktu większość innych wentylatorów nie jest w stanie wytwarzać powietrza. W tym reżimie wysokiego ciśnienia MagFan5 przewyższa konkurencję

z dużym marginesem, zapewniając jednocześnie niezrównaną wydajność w całym zakresie ciśnienia.

Ze względu na imponującą wydajność MagFan5, rolnicy mogą budować nawet o 50% większe konstrukcje, a tym samym zwiększyć ogólną wydajność i rentowność.

 

magfan5_tabela

magdrive5

 

 

 

"Oszczędzamy 75% na rachunkach za prąd"

 

PT Japfa Comfeed Indonesia, jeden z wiodących i najbardziej postępowych integratorów w Azji Południowo-Wschodniej , zdecydował się zainwestować w MagFan na swojej nowej farmie reprodukcji PS w Centralnej Jawie w Indonezji.

 

Testy

"Rejestrowaliśmy zużycie energii przez okres 24 tygodni, od umieszczenia ptaków do produkcji. Budynek referencyjny, oddany do użytku we wrześniu 2016 r., wykorzystuje trzy jednostki 50-calowych i cztery jednostki 54-calowych amerykańskich wentylatorów stożkowych. W identycznym budynku testowym dystrybutor DACS Indonesia, PT Ansell Jaya, zainstalował siedem wentylatorów MagFans. Oba budynki zostały wyposażone w mierniki elektroniczne, mierzące wyłącznie zużycie energii przez wentylatory" - mówi R. Syaprudin, Krajowy Kierownik Działu Technologii Rolniczych i Kontroli Środowiska w PT Jap. Technologii i Kontroli Środowiska w PT Japfa Comfeed Indonesia.

 

Wyniki

"Wyniki były oszałamiające. Budynek wyposażony w MagFan zużywa tylko 25% energii zużywanej przez budynek kontrolny. Budynki te są identyczne pod każdym względem, a jedyną różnicą są zainstalowane wentylatory. W rzeczywistości mamy większą wydajność  w budynku wyposażonym w wentylatory MagFan, a mimo to uzyskaliśmy tak ogromną różnicę w zużyciu energii. Podwójnie sprawdziliśmy wszystkie dane i nie ma wątpliwości, że MagFans zdecydowanie przewyższają amerykańskie wentylatory stożkowe". - podkreśla R. Syaprudin.

 

Przyszłość

"Przyszłość bez wątpienia przyniesie cieplejszy klimat i wzrost kosztów energii. Wentylatory będą pracować dłużej i mocniej, a zużycie energii wzrośnie. Przyznaję, że na początku byliśmy sceptyczni, ale DACS udowodnił nam, że ich wentylatory są naprawdę doskonałą inwestycją. Są one nie tylko niezwykle łagodne dla zużycia energii, a także są w 100% bezobsługowe. To zdecydowanie wentylator na miarę XXI wieku", mówi R. Syaprudin z PT Japfa Comfeed Indonesia.

 

indonesia

 

 

 

"MagFans są cicho jak szept"

 

Laurie Brosnan, jeden z właścicieli firmy Bettapork w Queensland w Australii, produkującej 2 tys. loch z trzema oddzielnymi stanowiskami dla loch, warchlaków i tuczników, zainstalował wentylatory MagFan w ośmiu chlewniach. Bettaport ponownie wybrał MagFan dla swojej najnowszej ekspansji w 2023 roku.

 

Całkiem przekonujące

"Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem MagFan na wystawie Eurotier w 2014 roku, byłem właśnie w trakcie odnawiania mojej tuczarni. Stwierdziliśmy. że jakość i koszty operacyjne MagFan były dość przekonujące, więc zdecydowaliśmy się wypróbować je w ośmiu budynkach.  Każdy budynek mieści 600 finiszerów, więc aby uzyskać wymaganą prędkość powietrza, zainstalowaliśmy pięć wentylatorów MagFan na budynek, mówi Laurie.

 

Cichy jak szept

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej wydajności. MagFans mają mniej ruchomych części niż inne wentylatory,  co oznacza dla nas mniej konserwacji. Są bardzo ciche i zużywają znacznie mniej energii niż inne wentylatory podobnej wielkości. w naszym gospodarstwie. Moi pracownicy twierdzą, że powietrze w chlewniach jest czystsze i świeższe. Dzieje się tak, ponieważ prędkość powietrzajest bardziej  stała i stabilna w całym budynku. Wentylatory MagFans zostały uruchomione we wrześniu 2015 r. i  od tego czasu działają bez zarzutu i bez względu na porę roku lub wiek zwierząt, jakość powietrza jest dobra,  a prędkość powietrza jest dokładnie taka, jaka powinna być. Świetne wentylatory i doskonała inwestycja", stwierdza Laurie Brosnan.

 

austrailia_pigs

 

aroundtheW

magfany_tabelki 

 

 

magdoor_logo

 

 MagDoor to szybko działająca żaluzja automatyczna, która zastępuje konwencjonalne systemy żaluzji i zapewnia

całkowicie nieograniczony przepływ powietrza i niezrównaną wydajność.

MagDoor, z izolowanymi segmentami PVC, uszczelnia pełnowymiarowy wentylator ścienny, taki jak MagFan, aby zapobiec przeciągowi i przedostawaniu się zimnego powietrza. Alternatywnie, może być stosowany jako wlot powietrza, uszczelniając otwór wentylacyjny w ścianie, na przykład  wlot powietrza w budynku z wentylacją tunelową. Zamontowany przed wentylatorem MagFan z dodatkową osłoną wentylatora na zewnątrz, kombinacja ta zapewnia doskonałą izolację termiczną i szczelność. Typowe zastosowania to zakłady produkcji drobiu, trzody chlewnej i obory lub budynki przemysłowe. Prawidłowo zainstalowane i obsługiwane drzwi MagDoor mogą wytrzymać ciśnienie 150 Pa (0,6" WC).

 

- Konstrukcja silnika rurowego

- Zintegrowane wyłączniki krańcowe

- Całkowicie zamknięty silnik

- Zasilanie 230 V AC 50/60 Hz

- Otwieranie i zamykanie w 20 sekund

- Ręczne otwieranie awaryjne

- Możliwość mycia ciśnieniowego

magdorssss

 

magdorssss2

 

 

 

 

Zapraszmy do współpracy, będzie nam miło Ci pomóc.

 

Inwest-Agro Wyposażenie dla profesjonalistów na miarę XXI wieku