Copyright 2023 - Inwest-Agro

WENTYLACJA DACS

 

Od wentylacji zależy wszystko...

 

Czy można stworzyć wentylację od nowa?

 

Poznaj wentylację inną niż wszystkie!

 

 

logo-DACS

 

Z wielką przyjemnością przedstawiamy Państwu wentylację nowej generacji, ułatwiającą hodowlę w każdym możliwym znaczeniu!

standard

 

1. Czym jest wentylacja DACS?

Wentylacja DACS to wentylacja działająca bez podciśnienia, gdzie kluczowym produktem w systemie jest wlot kominowy Corona.

 

2. Jak to działa?

Działanie jest proste, dzieli się na 3 fazy operacji samego wlotu kominowego Corona

 

w Fazie 1 używamy nagrzanego powietrza z górnych partii budynku, spychamy to powietrze za pomocą specjalnie przystosowanego do tego kominu wlotowego Corona.

ventilation-3-recirculation

 

w Fazie 2, gdy potrzebujemy wymiany powietrza, odpowiednio uchylając wbudowaną przepustnicę w kominie wlotowym Corona, dopuszczamy świeżą dawkę z zewnątrz.

W tym przypadku, gdy powietrze z zewnątrz jet zimne, nie stanowi to problemu, mieszamy je z ogrzanym wewnętrznym powietrzem.

ventilation-3-mix

 

W Fazie 3, końcowej, używamy pełnej wentylacji

ventilation-3-full

 

 

 

3. co daje nam nowa wentylacja?

Wentylacja DACS daje nam ogromne możliwości:

 

 • działa bez podciśnienia( zero przeciągów, korekt przepływu powietrza, opadania powietrza, mokrych miejsc - dodatkowo - idealne rozwiązanie dla wolnego wybiegu, gdzie część budynku musi być otwarta)

 

 • oszczędzamy na ogrzewaniu (klienci używający budynków ze standardową podciśnieniową wentylacją wiedzą, że ok 90% ich ogrzewania będzie wcześniej czy później wypuszczone "w komin" przy wymianie powietrza. Porównując budynki z wentylacją standardową i wentylacją DACS na budynkach z DACS klienci zauważyli oszczędności rzędu 70% na ogrzewaniu!)

 

 • sucha ściółka ( to komfort dla drobiu i dla okolicznych mieszkańców - minimum uciążliwego odoru, poprzez utrzymanie suchej ściółki eliminujemy również problemy zdrowotne, a co za tym idzie dodatkowe koszty: pracy, dościelania, obsługi vet. niższe oceny przy skupie itp.)

 

 • dodatkowe natlenienie stada (Wlot kominowy Corona ma unikalną funkcję, przy maksymalnej wentylacji, kierunkujemy powietrze wpadające 360 stopni w około komina, ale również bezpośrednio w ptaki, dzięki czemu całe stado dostaje dodatkową dawkę tlenu, dzięki czemu możemy wykorzystać maksimum genetyczne ptaków - więcej tlenu, zdrowsze, mocniejsze stado w całym okresie tuczu).

 

 • Zwiększony dobrostan (wyżej wymienione argumenty składają się na lepszy dobrostan, dochodzi do tego również poziom hałasu samych wentylatorów, który mieści się w przedziale 55dB na wentylator!)

 

 • oszczędność czasu ( brak potrzeby ciągłych korekt na komputerze klimatycznym, brak straty czasu na korektę wlotów po każdym rzucie, brak wlotów to też brak potrzeby ich mycia. Klienci używający obu rodzajów wentylacji są zgodni: czas zaoszczędzony na budynkach z wentylacją DACS zużywają na budynkach z wentylacją standardową. Sam system wykonany jest z mocnych materiałów, co daje pewność bezawaryjności)

 

 • Pełen pakiet ( Zamawiając wentylację DACS otrzymuje się pełną wersję oprogramowania produkcyjnego jak i wentylacyjnego,bez konieczności późniejszego , ciągłego płacenia za licencję, z dostępem do danych poprzez internet z jednego lub kilku budynków, zestawem sensorów, stacją pogodową, co więcej oprócz niezbędnych elementów wentylacyjnych dostajemy skonfigurowaną pod dany obiekt szafę elektryczną z certyfikatem CE - innymi słowy eliminujemy możliwe ludzkie błędy do minimum - montaż ogranicza się do instalacji fizycznej i podpięcia kabli)

 

4. Czy prezentowany system może być zmieniany wedle upodobań i potrzeb?      

 

Tak - Kluczem do sukcesu w wentylacji DACS jest komin dolotowy Corona, dlatego też możliwości jest  bardzo wiele.

 

IN-230_Air_RECIRCULATIONIN-230_Air_flow_MIXINGIN-230_Air_flow_FULL

 

Wersje wyposażenia:

 

 • wentylacja DACS standard ( to wentylacja gdzie będziemy używać kominów wlotowych Corona oraz kominów wyciągowych)

 

standard

 

 • Wentylacja DACS Standard z zamgławianiem ( dodatkowe chłodzenie na okresy gorące)

 

 • Wentylacja DACS z PAD cooling ( to wentylacja gdzie przez większość czasu będziemy używać tylko wentylatorów dachowych, jednak przy okresach gorących do pracy dołączać się będą PADy chłodzące montowane po bokach ścian oraz wentylatory energooszczędne MAGFAN ONE, które dają nam przewagę, gdyż potrzebujemy ich o połowę mniej ze względu na wydajność a jednocześnie są najenergooszczędniejsze na rynku)

 

pad_cooling

 

 • Wentylacja DACS z PAD cooling bez wentylatorów szczytowych ( w tej wersji nie używamy wentylatorów szczytowych, gdzie jednocześnie chłodzimy stado przy minimalnym podciśnieniu - jak klimatyzacja; rekord obniżenia temperatury systemem to 15 stopni C mniej przy zewnętrznej temp: 41 stopni C)

 

5. Tyle wentylatorów z pewnością pobiera więcej energii - Nie. DACS posiada wentylatory własnej produkcji, które dzięki ciężkiej pracy uzyskały niesamowite właściwości - cicha praca, duża wydajność, najmniejszy na rynku pobór mocy - Wentylator kominowy wyciągowy to 25.5W/1000m3/h przy 0 Pa oraz 17 471m3/h przy 0 Pa. To samo tyczy się wentylatora MAGFAN ONE. Reasumując, konsumpcja energii znajduje się na poziomie wentylacji standardowej podciśnieniowej.

 

6. Dla jakiego rodzaju drobiu? - dla każdego

 

7.Jakie szerokości możemy wentylować za pomocą DACS? ( jeżeli posiadasz nietypową działkę, nie stanowi to dla nas problemu, nie musimy kierować się standardowym modelem. DACS wentyluje każdy budynek nawet do 48m SZEROKOŚCI)

 

 

 

Eliminuj problemy w fazie projektu,

oszczędzaj czas,

łatwiej uzyskuj pozwolenia,

daj sobie i stadu lepsze możliwości

Ograniczaj emisję odoru,

Zarabiaj więcej

 

 

 

 

 

 

Uważasz, że to wszystkie zalety DACS?

 

Nie do końca

 

 Wybierając nas, wybierasz również szybszy a co za tym idzie tańszy montaż, przekłada się to na o wiele szybsze pierwsze uruchomienie budynku i wcześniejsze rozpoczęcie produkcji!

 

Ale to nie koniec.

 

Projektując naszą wentylację zmniejszasz koszt budowli budynku.

 

Jak?

 

Proste - brak wlotów to mniej kosztów i szybsze wybudowanie obiektu, jednak możemy bardziej obniżyć te koszty!

 

 

 

BRAK potrzeby montażu PODBITKI 

 

Przy większości rozwiązań DACS podbitka nie jest potrzebna w produkcji, zasada działania systemu wentylacyjnego jest inna i nie podlega prawom wentylacji podciśnieniowej!

 

 

 i na sam koniec

 

 

 

 

 

 

Posiadając naszą wentylację, możesz ubiegać się o biały certyfikat, czyli świadectwo efektywności energetycznej,

 

na tej podstawie można otrzymać dopłaty, gdyż z wentylacją DACS można obniżyć konsumpcję energii cieplnej

 

 

 

 

 

 

Myśląc jak wszyscy, dajesz sobie takie same szanse, jakie mają inni.

 

 

 

Prasa międzynarodowa o DACS:

 

Koszty ogrzewania

art1

 

 

 Porównanie kosztów ogrzewania budynków w wentylacji standard do budynku w wentylacji DACS

art2 

 

 

 

art3

 FILMY:

 

Corona https://www.facebook.com/2317264455020473/videos/410406203006248/

MAGFAN https://www.facebook.com/2317264455020473/videos/2357360674575018/

Podciśnienie https://www.facebook.com/2317264455020473/videos/765750473834622/